LKS Ocice - strona oficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS Owsiszcze - LKS Ocice 1:1
  • LKS Adamowice - KS Stal Kuźnia Raciborska
  • LKS Gamów - LKS Górki Śląskie
  • LKS 07 Markowice - KS Przyszłość II Rogów 3:4
  • Naprzód II Czyżowice - Odra Nieboczowy
  • LKS Pawłów - Naprzód 37 Krzyżkowice 4:0
  • LKS Jankowice - LKS Ruda Kozielska 1:3
  • LKS Zabełków - LKS Strzelec Rzuchów 1:1

Dożynki Ocice
Ładowanie...

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Historia klubu

HISTORIA KLUBU

W dzielnicy Ocice zaczęto grać w 1940 r. W tym samym roku powstała szkoła podstawowa a przy niej boisko. Na tym boisku grali piłkarze z Ocic. Oficjalnie klub założony został w 1949 roku przez Alberta Macałę. Już po wojnie istniały dwie drużyny piłkarskie: starsza i młodsza. Do roku 1956 piłkarze grali w klasie "C", potem awansowali o klasę wyżej, przez kilka sezonów walczyli w klasie "A". Poza piłką trenowano w klubie kilka innych dyscyplin sportowych. W latach 50-tych powstały sekcje tenisa stołowego, boksu i gimnastyki. Na początku lat 60-tych w Ocicach trenowano także piłkę ręczną i łucznictwo. Niestety lata 60-te pamiętane są dzisiaj przez działaczy jako dekada, w której klub przestał istnieć. W roku 1964 zakończył swą działalność.

Ocicki klub sportowy reaktywowany został dopiero w 1986 roku przez: Helmuta Onderę oraz Dietera Wagnera, Krystiana Lazara, Wilhelma Bogdona, Karola Buńczyka i Huberta Onderę - trenera.

W pierwszym sezonie 1986/87 awans z drugiego miejsca do klasy "B". W roku 1992 powołano nowe władze.
Prezesem został Andrzej Kania, trenerem Jan Hofman.

W sezonie 1993/94 po wzmocnieniu drużyny nowymi zawodnikami nastąpił awans do klasy "A" - trenerem zespołu był Rajmund Leks. Zespół seniorów grał w składzie:

Paweł Wieczorek, Grzegorz Zamora, Krystian Cyranek, Janusz Waniczek, Andrzej Szewczyk, Roland Trompeta, Arnold Trompeta, Krzysztof Grud, Rajmund Leks, Zdzisław Kotwica, Joachim Święty, Piotr Pierskała, Henryk Draimol, Przemysław Kania, Adam Bobik, Dariusz Grund, Wojciech Wrzesiński.

LKS Ocice 2017/2018r.(jesień 2017)